Loading...

Basın

Ana Sayfa / Basın
Bakın en çok kimler estetik yaptırıyor
Psikiyatrist / Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Emre Tan, ergenlik döneminde dışlananların daha çok estetik yaptırdığını söyledi.
Devamını Oku
Sosyal medyayı neden kullanıyoruz?
Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya kullanımı gittikçe yaygınlaşıyor. Ülkemiz de sosyal medyayı en çok kullanan ülkeler arasında. Peki sosyal medyayı kim, neden kullanıyor, bu mecradaki paylaşımlar insanları nasıl etkiliyor?
Devamını Oku
Sporcuların psikiyatrik hastalıkları gizleniyor
Popülerlik, kazanma baskısı, taraftar holiganizmi, antrenör veya yönetici baskısı, ırkçılık, takımdan dışlanma, fiziksel ve ruhsal aşırı yüklenmeye bağlı tükenmişliklerin psikiyatrik hastalık riskini arttırdığını söyleyen Psikiyatrist Tan, "Sporcularda psikiyatrik hastalıklar gizleniyor veya göz ardı ediliyor" dedi.
Devamını Oku
Sıcak duş yalnızlığa ilaç oluyor
Stresin salgın bir hastalık gibi her tarafımızı çepeçevre sardığı metropol şehir yaşamı içerisinde kendinizi rahatlartmak için sıcak bir duş almaya ne dersiniz?
Devamını Oku
Ruhun Karanlık Yüzü Depresyon
Genel toplumdaki sıklığa bakıldığında her 20 kişiden birinin depresyonda olduğunu ifade eder Tan, "Toplumsal yaşanan travmalar, ekonomik problemler ve sosyal hayattaki sorunlar bu sıklığı daha da arttırabilir.
Devamını Oku
Bİpolar bozukluğunun belİrtİlerİ neler?
Bipolar bozukluk yani halk arasında bilinen adıyla manik depresif bozukluğun temel belirtilerini anlatan Psikiyatrist / Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Emre Tan, teşhis ve tedavi konusunda önemli bilgiler verdi.
Devamını Oku
Kİlo Verme Takıntısına Dİkkat
Kilo Verme Takıntısına Dikkat Diyabet ve tiroid rahatsızlıklarının, tıkınırcasına yeme bozukluğunun ve dürtü denetim bozuklukları gibi hormonal ve psikolojik sebeplerin obezite veya diğer kilo sorunlarına neden olabildiğini belirten Yrd.Doç.Dr. Emre Tan, kilo verme konusunda uyarılarda bulundu.
Devamını Oku
Kadına Şiddet Sadece Bedene Değil Ruha Da Zarar Veriyor
Depresyon, kişinin ruhsal halini derinden etkileyen, sosyal ve mesleki alanlarda büyük sıkıntılar oluşturan en yaygın psikiyatrik hastalıklardan biridir. Depresyondaki birey, çökkün, mutsuz, ağlamaklı veya kederli ruh halindedir. Bazı bireylerde bu durum kendini aşırı sinirlilik, kızgınlık veya çabuk öfkelenme şeklinde de gösterebilir.
Devamını Oku
Kadına Şiddet Sadece Bedene Değil Ruha Da Zarar Veriyor
Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Emre Tan, kadına şiddetin sadece bedene değil ruha da zarar verdiğini söyledi.Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Emre Tan, “Ülkemizde son bir yılda 300’ten fazla kadın öldürülmüş ve 100’den fazla kadın tecavüze uğramıştır. Fiziksel ve psikolojik yönden saldırıya uğrayan kadınlarda travma sonrası stres bozukluğu, kaygı bozuklukları, depresyon gibi birçok psikiyatrik rahatsızlık oluşmaktadır. Ayrıca yaşadıkları şiddeti saklamak ve kabullenmek zorunda bırakılan pek çok kadın olduğunu biliyoruz.
Devamını Oku
Uzun süren kaygıya dikkat!
Bir nevi savunma mekanizması olan kaygı, belli bir noktaya kadar normal kabul ediliyor. Ne zaman hastalık haline geliyor? "Kaygı, anksiyete bozukluğu beklenenden uzun sürdüğünde ve hayat kalitesini düşürdüğünde artık patolojik hale gelmiştir" şeklinde konuşan Psikiyatrist / Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Emre Tan konu ile ilgili önemli bilgiler verdi.
Devamını Oku
Sigarayı bırakırken bu yanlışları yapmayın - CNN TÜRK
Sigarayı hazır olduğunuzda mı yoksa hemen mi bırakmalısınız? Sigara bırakma tedavilerinde uygulanan yöntem doğru mu? Sigara bağımlılığından kurtulmak isteyenler için Psikiyatrist / Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Emre Tan önemli bilgiler verdi.
Devamını Oku
Dİkkat, mevsİmsel depresyona gİrmİş olabİlİrsİnİz!
Açık ve parlak renkler, canlılık ve neşeyi çağrıştırırken, kapalı ve sönük renkler ise hüznü ve kederi çağrıştırır. İnsanlık tarih ve kültüründe bunun pek çok örneklerini görebiliriz. Açık ve canlı renkler deyince de ilk aklımıza gelen güneş, sadece gezegenimiz için değil, insan psikolojisi için de önemlidir.
Devamını Oku
Depresyona sürükleyen 7 hastalık
Genellikle ruhsal problemlerden kaynaklanan depresyon, bazı hastalıklarla da tetiklenebiliyor. Hastalıklar hem beyin kimyasında yaptığı bozulmalarla hem de ruhsal yapıya bindirdiği ek yükle depresyona yol açıyor ve mevcut hastalığın tedavisini zorlaştırıyor.
Devamını Oku